• 85 74 83 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

Dziennik szkolny na miarę XXI wieku to Dziennik elektroniczny PRYMUS

Smartfony, telefony komórkowe, tablety, laptopy i komputery – to narzędzia, bez których już nie potrafimy funkcjonować. Również szkolna przestrzeń wypełniona jest nowościami technologicznymi i naturalną koleją rzeczy było wprowadzenie i wykorzystywanie przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców dziennika elektronicznego.

Duży, dość gruby, w twardej okładce – tak wyglądał tradycyjny dziennik, do którego nauczyciele wpisywali oceny, zaznaczali nieobecności czy spóźnienia. Czasem nauczyciel zostawiał go w klasie, wtedy nieraz korciło, aby do niego zajrzeć lub nawet dopisać czy przeprawić oceny na lepsze. Choć papierowy dziennik funkcjonuje jeszcze w niektórych szkołach, to niebawem z pewnością znajdzie godne miejsce w muzeum szkolnictwa. Dziś wszystko wygląda inaczej.

Dziennik elektroniczny PRYMUS – wybór jest prosty

Dziennik elektroniczny stał się powszechny zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich, jak i na wyższych uczelniach. Najprościej ujmując, dziennik elektroniczny to program komputerowy służący do rejestracji wszystkich informacji o uczniu i zajęciach szkolnych i pozaszkolnych. Często ma zastosowanie jako podstawowy element kontaktu z rodzicami.

Zakres informacji przechowywanych w Dzienniku elektronicznym PRYMUS jest większy niż w tradycyjnych dziennikach papierowych i zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji może stanowić oficjalną dokumentację szkoły w zakresie realizacji podstawy programowej, informacji dotyczących uczniów oraz przebiegu procesu nauczania w tym m.in. ewidencji frekwencji i oceniania.

Koniec roku szkolnego to dobry czas na wymianę dziennika na Dziennik elektroniczny PRYMUS. Co dyrektorzy i rada pedagogiczna powinni brać pod uwagę?

Aby dziennik elektroniczny mógł zastąpić tradycyjny dziennik, powinien spełniać określone wymagania. Przede wszystkim udostępniać szerszą funkcjonalność i większą dostępność niż dziennik papierowy. Zaletą dziennika prowadzonego w formie elektronicznej jest przede wszystkim szybkość zestawiania danych i przekazu informacji. Dziennik elektroniczny PRYMUS usprawnia pracę dyrekcji i nauczycieli np. przy kontroli podstawy programowej, obliczaniu statystyk semestralnych i rocznych, wystawianiu świadectw i arkuszy ocen. Wymagana jest też zgodność programu z ustawą o ochronie danych osobowych oraz z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Co zyskują użytkownicy? Nauczyciele - nieoceniona pomoc Dziennika elektronicznego PRYMUS

Inteligentny asystent lekcji w Dzienniku elektronicznym PRUMUS daje nauczycielowi pełną kontrolę nad prowadzonymi zajęciami. W jednym wygodnym widoku można wykonać wszystkie czynności związane z prowadzeniem lekcji wybrać temat z planu zajęć, sprawdzić frekwencję, wystawić oceny oraz uruchomić lekcję online. Moduł umożliwia intuicyjne monitorowanie postępu realizacji programu nauczania, a także na bieżąco przypomina o zadanych pracach domowych.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach od wielu lat korzysta z Dziennika elektronicznego autorstwa Centrum Informatyki ZETO S.A., a jej dyrektor nie wyobraża sobie dziś pracy bez tego narzędzia.

– Dziennik elektroniczny pozwala na błyskawiczny przepływ informacji, która dociera do zainteresowanych stron. Wszystkie informacje dostępne są w jednym miejscu. Dziennik elektroniczny PRYMUS umożliwia tworzenie indywidualnych planów lekcji, poinformuje także o ewentualnym błędzie, gdy uczeń zapisany jest na dwa różne przedmioty, odbywające się w tym samym czasie. Papierowe dzienniki lekcyjne przypisane były do konkretnej klasy, a w dziennikach elektronicznych głównym punktem odniesienia jest uczeń – mówi Dyrektor Szkoły Pan Radosław Kondraciuk.

Wychowawcy - dostęp z dowolnego miejsca do potrzebnej wiedzy

Korzyści z e-dziennika czerpią również wychowawcy. Dzięki odpowiednim modułom bez problemu można drukować oceny i statystyki na wywiadówki, przyjmować usprawiedliwienia od rodziców, wystawiać uwagi uczniom, wysyłać informacje zarówno do rodziców, jak i uczniów.

Uczeń otrzymuje elektroniczne wsparcie procesu nauczania

Uczniowie cenią sobie korzystanie z e-dziennika. Z uwagi na dostęp do technologii od najmłodszych lat, jest to dla nich proste i intuicyjne rozwiązanie. Wystarczy dostęp do strony internetowej lub skorzystanie z aplikacji PRYMUS Wyniki Ucznia w telefonie komórkowym i są na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole.

Rodzice otrzymują powiadomienia

Dziennik elektroniczny to również mnóstwo korzyści dla rodziców. Mają oni możliwość bieżącej kontroli postępów dziecka w nauce, korespondencji ze szkołą, monitorowanie frekwencji na zajęciach, posiadają też wgląd w plan lekcji, zadane prace domowe, zapowiedziane klasówki czy kartkówki.

Kontakt z wychowawcą i nauczycielami jest bardzo ważny, a dzięki aplikacji mobilnej PRYMUS Wyniki ucznia jest to bardzo proste i przejrzyste. Co więcej to łatwy dostęp do informacji w każdym potrzebnym momencie.

Co nas wyróżnia?

Linia modułów i usług PRYMUS to kompletne rozwiązanie dla szkół i przedszkoli. Dzięki wzajemnym relacjom pomiędzy poszczególnymi modułami i usługami zapewniam pełnowartościową ofertę skierowaną do edukacji oraz spełniającą formalne wymagania dla jednostki publicznej.

Udogodnienie dla całej społeczności szkolnej

Przez ostatnie lata dziennik bardzo się rozwinął, pojawiły się nowe funkcje i we współpracy z firmą ZETO dopasowaliśmy go do specyficznych wymagań zespołu szkół — który jest dużo trudniejszy w administracji niż pojedyncza placówka.

- Obecnie, w dobie pandemii, korzystamy z modułów pracy zdalnej. To pozwala nam realizować lekcje bez przeszkód. Chwalimy sobie tę współpracę, zwłaszcza że oferują wsparcie użytkowników i wszystkie problemy udaje się rozwiązać po krótkiej rozmowie - stwierdza Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie Pan Eugeniusz Gromadzki.

Elastyczność oferty

Dziennik elektroniczny PRYMUS spełni wymagania zarówno dużych, jak i małych jednostek. W zależności od wielkości placówki oferowane są odpowiednie opcje cenowe. Każda zawiera trzy warianty: Premium, Standard i Basic, które różnią się liczbą oferowanych narzędzi. Takie elastyczne podejście pozwala na dopasowanie oferty do potrzeb jednostki.

System szkoleń

Dzięki wykorzystaniu elektronicznego systemu szkoleń użytkownicy Dziennika elektronicznego PRYMUS mogą podnieść poziom swojej wiedzy i umiejętności poprzez uczestnictwo w webinariach online lub skorzystać z zapisanych webcastów.

Zapraszamy do grona zadowolonych użytkowników Dziennika elektronicznego PRYMUS.
Systemowi PRYMUS zaufało już wiele placówek szkolnych i przedszkolnych. W każdej gminie województwa podlaskiego jest już co najmniej jedna jednostka która używa jego narzędzi. Profesjonalne wsparcie użytkowników, przyjazny interfejs i niezawodne funkcjonowanie pomagają dyrekcji w planowaniu pracy, nauczycielom w lepszej organizacji lekcji, co pozwala skupić się na tym, co najważniejsze - zdobywaniu wiedzy.

Bliższe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej pod adresem https://prymus.net

 

 


Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

ul. Skorupska 9
15-048 Białystok
85 74 83 303

Oddział w Poznaniu

ul. Unii Lubelskiej 1 bud. 2 lok. 16
61-249 Poznań
NIP: 542-020-28-07
KRS: 0000012499
Godziny pracy: 7.30 - 15.30
Salon firmowy: 8.00 - 16.00