• 85 74 83 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

Jaki sprzęt musi mieć przedsiębiorca według Polskiego Ładu?


Nowa ustawa wprowadziła zmiany w obszarze płatności bezgotówkowych dla właścicieli kas, którzy muszą spełnić dwa obowiązki. Po pierwsze muszą zapewnić dodatkowy instrument płatniczy, który pozwoli na przyjmowanie elektronicznych form zapłaty. Po drugie przedsiębiorcy muszą dokonać integracji kas fiskalnych online z terminalem płatniczym, jeśli go posiadają.

Najwygodniejszy będzie terminal

Według ustawy instrument płatniczy zapewnia każdą możliwość przyjmowania zapłaty elektronicznej. Jest to bardzo szeroka definicja, którą spełniają przelewy elektroniczne, mobilne oraz płatności kartą.

Bardzo wiele branż, choćby właściciele sklepów detalicznych, bez terminala płatniczego „nie mogą” prowadzić działalności gospodarczej. Według Polskiego Ładu każdy przedsiębiorca musi wdrożyć dodatkowe instrumenty płatnicze w swojej firmie. Przed taką koniecznością stoją bowiem wszyscy posiadacze kas i drukarek fiskalnych.

Już wiadomo, że jeżeli do 1 lipca przedsiębiorcy, którzy używają kas fiskalnych i nie zapewnią swoim klientom transakcji bezgotówkowych, muszą liczyć się z karami finansowymi w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Dodatkowo przedsiębiorca, który nie zapewni możliwości zapłaty za pośrednictwem instrumentu płatniczego, nie będzie mógł ubiegać się o zwrot podatku VAT “szybką ścieżką”, także wprowadzoną przez Polski Ład.

Kasa online + terminal = integracja

Przepis, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2022 roku, a który mówi o tym, że kasa online i terminal powinny być ze sobą połączone da przedsiębiorcom dodatkowe możliwości. Pozwoli szybciej obsługiwać klientów i uchroni przed pomyłkami, które zdarzają się przy wpisywaniu ręcznie kwoty na terminal.

Jeszcze nie tak dawno przedsiębiorcy z niektórych branż musieli zainwestować w kasy online. Teraz muszą zapłacić za integrację. Dlatego dobrze jest wybrać fachową i sprawdzoną firmę. Nasi Klienci, przy zamówieniu terminala za integracje nie płacą. Warto podkreślić, że integracja nie dotyczy użytkowników drukarek fiskalnych online. Są one wyłączone z obowiązku posiadania interfejsu komunikacyjnego z terminalem płatniczym.

Czy integracja kasy i terminala to skomplikowany proces? Raczej nie. Kasy online są nowoczesnymi urządzeniami, w których przewidziano taką współpracę już na etapie projektowania. Nie każdy terminal będzie pasował do każdej kasy. Dlatego o radę jakie urządzenie wybrać, należy zapytać fachowców.

 


Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

ul. Skorupska 9
15-048 Białystok
85 74 83 303

Oddział w Poznaniu

ul. Unii Lubelskiej 1 bud. 2 lok. 16
61-249 Poznań
NIP: 542-020-28-07
KRS: 0000012499
Godziny pracy: 7.30 - 15.30
Salon firmowy: 8.00 - 16.00