• 85 74 83 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

O firmie

Centrum Informatyki "ZETO" S.A. z siedzibą w Białymstoku jest jedną z największych firm informatycznych w województwie podlaskim, która realizuje projekty na terenie całego kraju w kluczowych sektorach gospodarki. Pracujemy nad ciekawymi i kompleksowymi wdrożeniami oraz świadczymy bardzo szeroki zakres usług zapewniający całościową obsługę potrzeb klientów w zakresie rozwiązań IT.
Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania, wdrożeniami systemów informatycznych, projektowaniem i wykonaniem systemów budynkowych, outsourcingiem rozwiązań IT, a także dostawami oraz serwisem sprzętu komputerowego i fiskalnego.   

Doświadczenie

Jesteśmy stabilną i pewną firmą z ponad 50 - letnim doświadczeniem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań IT. Początki firmy sięgają 1966 roku.  Byliśmy pierwszym przedsiębiorstwem w regionie zajmującym się informatyką i przez wiele lat czynnie uczestniczyliśmy w rozwoju technologii informatycznych na Podlasiu.

Dziś ZETO to spółka akcyjna z olbrzymim portfolio zrealizowanych inwestycji. Doświadczenie i wykwalifikowana kadra zapewnia sprawne funkcjonowanie firmy oraz sukcesy w realizacji zaawansowanych projektów.

Historia

1966

Powstanie Zakładu Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Białymstoku

1966

1966

Uruchomienie elektronicznej maszyny cyfrowej ODRA 1013

1974

Otrwarcie Ośrodka ZETO przy ul. Malmeda i pierwszy komputer w regionie - ODRA 1305

1974

1982

Zawarcie porozumienia między ZUS i przedsiębiorstwami ZETO w sprawie komputeryzacji oddziałów ZUS

1989

Zakończenie budowy nowej siedziby firmy przy ul. Skorupskiej Zeto2

1989

1992

Prywatyzacja przedsiębiorstwa i powstanie spółki akcyjnej Centrum Informatyki "ZETO"

2001

Wdrożenie w ZETO Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001

2001

2003

Uzyskanie Koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego

2007

Wdrożenie w ZETO Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001

2007

2009

Uzyskanie Świadectwa Bezpieczeństwa Prezmysłowego potwierdzającego uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych - poziom krajowy

2016

Uzyskanie Koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz obrotu technologiami o takim przeznaczeniu

2016

2017

Zwycięstwo w rankingu Innowacje Kuriera Porannego i Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-technicznych NOT w kategorii Rozwiązania Cyfrowe - firma średnia za system ProcEnt BMS

2017

2022

Uzyskanie Świadectwa Bezpieczeństwa Przemysłowego potwierdzającego uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych - poziom krajowy, UE oraz NATO

2022

Innowacyjność - nasza misja

Innowacyjność w naszej branży jest bardzo ważna, stąd też stale doskonalimy nasze kompetencje, łącząc doświadczenie z ekspercką wiedzą oraz myśleniem strategicznym.

Misją firmy jest partnerstwo we współpracy z instytucjami i przedsiębiorstwami w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Oferując swoje usługi jesteśmy zorientowani na potrzeby i staramy się być jak najbliżej swoich klientów.

W myśl przyświecającego nam hasła „Innowacje w zasięgu ręki” pozostajemy zawsze … dosłownie w zasięgu ręki i oferujemy innowacyjne rozwiązania profilowane na miarę zamierzeń Klientów.

Dostarczamy nowoczesne technologie, innowacyjne usługi i produkty najwyższej jakości. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że ich biznes wspierany jest przez najnowsze osiągnięcia z dziedziny technologii IT.  

Potwierdzeniem realizacji naszej misji są liczne wyróżnienia oraz otrzymany tytuł Innowatora Dekady w rankingu najbardziej innowacyjnych firm województwa podlaskiego „Innowacje 2016".

Firma czyli ludzie

Najcenniejszym zasobem firmy są nasi pracownicy. Wiemy, że sukces można odnieść tylko dzięki kompetentnej kadrze.

Inwestujemy w rozwój naszych pracowników i zapewniamy możliwość rozwoju zawodowego poprzez pracę w gronie profesjonalistów oraz szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, organizowane przez dostawców technologii z którymi współpracujemy, a także z zarządzania projektami wg. metodyki PRINCE2.

Wspieramy rozwój nie tylko zawodowy, ale również aktywność sportową. Zachęcamy do aktywności fizycznej i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych pracowników uczestniczących w imprezach sportowych.

Jakość i bezpieczeństwo

Ważnym celem firmy jest utrzymanie wysokiego poziomu satysfakcji klientów poprzez oferowanie wysokiej jakości produktów informatycznych.

Potwierdzeniem wysokich standardów jakościowych i bezpieczeństwa są certyfikaty ISO dotyczące norm:

  • ISO 9001 – System Zarządzania Jakością,
  • ISO 27001 – System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

O wadze jaką przykładamy do zapewnienia bezpieczeństwa informacji świadczą certyfikaty dotyczące ochrony informacji niejawnych:

  • Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia do ochrony informacji niejawnych o klauzuli „tajne” oraz
  • Poświadczenia bezpieczeństwa osobowego naszych pracowników.

Koncesje

Posiadamy specjalistyczne koncesje:

  • Koncesja na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego
  • Koncesja na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym

Wiarygodność

Niezmiennie poddajemy się bezstronnym ocenom ze strony niezależnych podmiotów, których wyniki dają pewność odpowiedzialności Centrum Informatyki „ZETO” S.A. w realizacji celów i misji naszych partnerów.
Dowodem na to jest posiadany Kod NATO Podmiotu Gospodarczego 9A15H (NCAGE Code - NATO Commercial and Government Entity Code). Kod identyfikuje firmę w Systemie Kodyfikacyjnym NATO (NCS - NATO Codification System) oraz figuruje w Sojuszniczej Bazie Podmiotów Gospodarczych prowadzonej przez Agencję Wsparcia i Zamówień NATO (NSPA – NATO Support and Procurement Agency oraz Bazie Podmiotów Gospodarczych prowadzonej przez Agencję Logistyki Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych (DLA - Defense Logistics Agency).

Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

ul. Skorupska 9
15-048 Białystok
85 74 83 303

Oddział w Poznaniu

ul. Unii Lubelskiej 1 bud. 2 lok. 16
61-249 Poznań
NIP: 542-020-28-07
KRS: 0000012499
Godziny pracy: 7.30 - 15.30
Salon firmowy: 8.00 - 16.00