• 85 74 83 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

Data Center w ofercie ZETO

Data Center najbardziej obrazowo można opisać jako gigantyczne serwerownie, które znajdują się  w kilku budynkach, gdzie w tym samym czasie pracuje wiele serwerów. W przypadku dużych firm niezbędne  jest wykorzystanie najnowszego i niezawodnego sprzętu komputerowego oraz systemów związanych z bezpieczeństwem IT. Data Center wykorzystuje się głównie do przechowywania danych, ale nie tylko.


Serwerownia to jedno z najważniejszych miejsc całego systemu informatycznego. Jako firma działająca w branży IT, zajmujemy się budową oraz dostosowaniem istniejących już serwerowni do światowych standardów. Projektując i budując serwerownie, robimy to na najwyższym poziomie. Służymy fachową radą – mówi Przemysław Misiewicz, wiceprezes Zarządu Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

Właściciele małych i średnich firm mogą wynajmować miejsce na serwerze. Jest to rozwiązanie, które daje możliwość uzyskania dostępu do określonych zasobów sprzętowych oraz przestrzeni na dane cyfrowe.

Duże firmy wybierają inną usługę. To kolokacja serwerów. Wynajmują miejsce w Data Center i umieszczają w nim własny sprzęt, za którego opiekę jest odpowiedzialny usługodawca.

Kolokacja w ZETO

Oferujemy usługi umieszczenia sprzętu klienta w bezpiecznej serwerowni, gwarantując między innymi: system sygnalizacji alarmowej włamania i napadu, system gaszenia gazowego, monitoring czynników środowiskowych, detekcję dymu, zalania, monitoring CCTV i system wykrywania ruchu, ochronę fizyczną 24 godziny na dobę.

Co ważne dostęp do serwerowni ma tylko wykwalifikowany personel, identyfikacja odbywa się za pomocą karty ID. Pomieszczenia, w których ZETO oferuje usługę kolokacji, nie mają okien, są wyposażone w drzwi z wymaganą klasą odporności oraz podłogę techniczną. Dodatkowe wyposażenie to: dwie niezależne linie zasilające, dwa redundantne zasilacze UPS, agregat prądotwórczy, redundantna klimatyzacja oraz trzy niezależne klimatyzatory.

Każdemu klientowi gwarantujemy wsparcie i pomoc naszych wykwalifikowanych specjalistów oraz tak zwaną usługę „zdalnych rąk”.

W razie czego zadziała centrum zapasowe

W oparciu o bezpieczną serwerownię ZETO oferuje usługę świadczenia ośrodka zapasowego. Ta oferta skierowana jest do firm i instytucji, których charakter pracy wymaga posiadania ośrodka przetwarzania danych na wypadek awarii. Usługa obejmuje udostępnienie sprzętu, łącz telekomunikacyjnych oraz usługi replikacji w celu zachowania aktualności danych w ośrodku zapasowym i w razie potrzeby natychmiastowego podjęcia przetwarzania.

Serwery w dzierżawie

Oferta outsourcingu serwerów obejmuje dzierżawę serwerów fizycznych lub wirtualnych. Dzięki temu można elastycznie dopasować wymagany zakres pojemności i wydajności serwerów do potrzeb klienta. Zaletą tego rozwiązania jest zwiększona dostępność systemów oraz bezpieczeństwo sprzętu i danych. Dodatkowo ZETO proponuje usługi archiwizacji danych i administracji systemami.

Bezpieczeństwo IT

Coraz bardziej rośnie znaczenie cyberbezpieczeństwa. Czy w tym obszarze ZETO ma coś do zaproponowania?

Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych oznacza zapewnienie dostępności, integralności i poufności danych, z czym powiązane są zagadnienia autentyczności, rozliczalności i niezawodności. Obiegowo bezpieczeństwo IT rozumiane jest jako zabezpieczenie sprzętowe lub programowe systemów przed nieuprawnionym dostępem z zewnątrz. W rzeczywistości to zagadnienie szersze.

ZETO oferuje szeroki zakres usług w tej dziedzinie, obejmujący:
• audyty bezpieczeństwa i przeglądy systemów,
• szkolenia użytkowników i administratorów systemów,
• doradztwo i opracowywanie projektów IT,
• zabezpieczenia środowiskowe,
• systemy serwerowe o redundantnej architekturze,
• urządzenia i oprogramowanie bezpieczeństwa sieciowego,
• systemy archiwizacyjne i zapasowe,
• wdrożenia, konfiguracje i testy bezpieczeństwa systemów.

Popyt na usługi z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa IT rośnie coraz bardziej, ponieważ zazwyczaj Klienci nie są w stanie własnymi siłami szybko zdobyć wymaganych kompetencji.

Więcej:

https://www.zeto.bialystok.pl/oferta/data-center

 


Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

ul. Skorupska 9
15-048 Białystok
85 74 83 303

Oddział w Poznaniu

ul. Unii Lubelskiej 1 bud. 2 lok. 16
61-249 Poznań
NIP: 542-020-28-07
KRS: 0000012499
Godziny pracy: 7.30 - 15.30
Salon firmowy: 8.00 - 16.00