• 85 74 83 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

Masz firmę? Zainwestuj w system zarządzania przedsiębiorstwem


Systemy ERP doskonale sprawdzają się w różnorodnych dziedzinach. Począwszy od służby zdrowia, przez budownictwo, na hotelarstwie kończąc. To oczywiście tylko wybrane przykłady, bo nie ma chyba branży, która nie odczuje korzyści związanych z wdrożeniem systemu ERP.

Nasz klient, nasz Pan

W handlu i dystrybucji najważniejsza jest profesjonalna i w dzisiejszych czasach szybka obsługa klienta. Jeżeli procesy, takie jak sprawdzanie ceny, sprawdzanie dostępności towaru, dostarczanie towaru na miejsce, przebiegają błyskawicznie, to firma realizuje więcej transakcji, a to przekłada się na finanse i rentowność.

Wyobraźmy sobie gigantyczną hurtownię budowlaną, w której sprzedawca przy każdym zamawianym produkcie musi odejść od lady, pójść do odpowiedniego działu, sprawdzić dostępność towaru i jego cenę, po czym wrócić z informacją do klienta. Prawdopodobnie właściciel takiego biznesu, niewiele na nim zarobi. Dlatego musi liczyć się z zainwestowaniem w odpowiedni system.

W optymalizowaniu i sprawnym funkcjonowaniu powierzchni magazynowych niezastąpione jest właśnie odpowiednie oprogramowanie ERP. Nowoczesne systemy są skoordynowane z mobilnymi aplikacjami magazynowymi, do których pracownicy na bieżąco wprowadzają aktualne informacje o ilości poszczególnych towarów i ich rozłożeniu na półkach. Nasza firma ma idealne rozwiązania w swojej ofercie:

https://www.zeto.bialystok.pl/oferta/erp

Nowoczesny przedstawiciel handlowy

W dzisiejszym biznesowym świecie nikt nie ma wątpliwości, że wizytówką każdej nowoczesnej firmy są jej przedstawicie handlowi. Nie wystarczy już papierowy folder z ofertą i notatnik do zanotowania zamówienia. Narzędziami pracy współczesnego handlowca są tablety i smartfony, dzięki którym szybko i sprawnie przedstawia oferty, promocje oraz zbiera zamówienia. Rozwiązanie ERP stanowi jeden, centralny system umożliwiający optymalizację działania przedsiębiorstwa i stanowiącym pojedyncze źródło informacji. Jednym słowem ERP to pakiet aplikacji obsługujący strumień wartości w przedsiębiorstwie w ramach jednego, wewnętrznego systemu.

ERP – czym kierować się przy wyborze dostawcy?

Decyzja o wdrożeniu systemu ERP w firmie musi być przemyślana, a właściciel w stu procentach przekonany, że jest ona słuszna. Dobrze jest wybrać taki system, który został wyprodukowany przez firmę obecną od wielu lat na rynku. Daje to gwarancję, że jej systemy informatyczne zostały przetestowane przez liczne grono użytkowników i ewentualne błędy są już poprawione. Dodatkowo istnieje większe prawdopodobieństwo, że oprogramowanie to będzie wspierane i rozwijane jeszcze przez długi czas.

Producenci, którzy szanują potrzeby swoich klientów, dają im możliwość zgłaszania ewentualnych uwag i próśb o rozwijanie konkretnej funkcjonalności. Dobry system ERP to system elastyczny, który daje możliwość indywidualnego dostosowania do potrzeb firmy.

Porównując ceny systemów ERP, należy też zwrócić uwagę na całościowy koszt. Musi on uwzględnić nie tylko licencję na dany rok, ale także wysokość kwoty za aktualizację po 12 miesiącach, ewentualne szkolenia, przekazywanie danych przedsiębiorstwa czy dodatki programistyczne.


Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

ul. Skorupska 9
15-048 Białystok
85 74 83 303

Oddział w Poznaniu

ul. Unii Lubelskiej 1 bud. 2 lok. 16
61-249 Poznań
NIP: 542-020-28-07
KRS: 0000012499
Godziny pracy: 7.30 - 15.30
Salon firmowy: 8.00 - 16.00