• 85 74 83 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

Technologie budynkowe, rozwiązanie na miarę XXI wieku

Celem budownictwa XXI wieku jest zapewnienie jak najniższych kosztów związanych z późniejszą, długoletnią eksploatacją nowo powstałych budynków. Najważniejszym aspektem jest energooszczędność. W tym przypadku odpowiednie decyzje i działania muszą zostać podjęte już na etapie projektu i realizowane od pierwszych etapów budowy.

Co to jest Building Management Systems (BMS)? To system zarządzania systemami automatycznego sterowania funkcjami technicznymi budynku, zwłaszcza w budynku inteligentnym. Zadaniem automatyki BMS jest integrowanie instalacji występujących na obiekcie. System automatyki budynkowej spaja wszystkie systemy w jedną całość, co pozwala efektywnie i w sposób oszczędny zarządzać całym obiektem z jednego miejsca. System BMS kontroluje parametry pracy poszczególnych urządzeń, informuje o problemach i awariach. System udostępnia zazwyczaj interfejs graficzny, który w czytelny sposób pozwala na podgląd parametrów pracy oraz zmianę wartości nastawionych.

BMS – czysty zysk

Naszym celem jest implementowanie systemów BMS drastycznie zmniejszających konsumpcję energii przez budynek. Osiągamy to poprzez zaawansowane oprogramowanie zarządzające budynkiem, zbierające informacje o wszystkich systemach budynku i przetwarzające te dane w celu optymalizacji wydajności. Bez różnicy czy mówimy o oświetleniu budynku, klimatyzacji czy kontroli dostępu. Każdy z tych systemów dostarcza potrzebnych informacji do skoordynowania działania innego systemu i zmaksymalizowaniu możliwych oszczędności.

W zależności od technologii i stopnia skomplikowania instalacji, możliwe jest do uzyskania nawet 30% oszczędności. Budowanie obiektów energooszczędnych wynika również z rosnącej świadomości społeczeństwa na temat szeroko pojętej ekologii i dbania o środowisko.

Nasza najnowsza realizacja

To instalacje elektryczne i teletechniczne w nowym budynku Centrum Psychiatrii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. W centrum będą leczeni zarówno dorośli (40 łóżek), jak i mali pacjenci (36 łóżek) na czterech kondygnacjach o łącznej powierzchni ponad 5 tys. mkw. Byliśmy odpowiedzialni za kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych. W ramach zadania rozbudowano istniejący system BMS Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego EcoStruxure o nowe elementy. W obiekcie zainstalowano ponad 120 kamer HikVision, zbudowano 137 przejść kontrolowanych w oparciu o technologię BOSCH, obiekt zabezpieczono blisko pół tysiącem czujników sygnalizacji pożaru. Systemy bezpieczeństwa zostały zintegrowane w systemie klasy PSIM: BIS firmy BOSCH. Całkowita wartość inwestycji to 40 mln zł. Inwestorem był Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Generalnym wykonawcą: firma Budimex. Prace zostały zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Nasza oferta: 

https://www.zeto.bialystok.pl/oferta/technologie-budynkowe


Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

ul. Skorupska 9
15-048 Białystok
85 74 83 303

Oddział w Poznaniu

ul. Unii Lubelskiej 1 bud. 2 lok. 16
61-249 Poznań
NIP: 542-020-28-07
KRS: 0000012499
Godziny pracy: 7.30 - 15.30
Salon firmowy: 8.00 - 16.00