• 85 74 83 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

W pełni zinformatyzowane mleczarnie to nasza specjalność

Przestrzeganie bardzo rygorystycznych norm jakości dotyczących transportu, produkcji i magazynowania towaru, krótkotrwałe produkty wymagające natychmiastowego przetwarzania, utrzymywanie stałej, odpowiedniej temperatury, ale też zaplecze logistyczno-kadrowe – to specyfika trudnej branży mleczarskiej.

Nowe standardy, zmiany przepisów i restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej – to wszystko sprawia, że mleczarnie są zmuszone inwestować w profesjonalne i kompleksowe systemy informatyczne.Nasza firma ma w tym bogate, blisko 50-letnie doświadczenie.

Od 1975 r. zajmujemy się tworzeniem programów z zakresu mleczarstwa. Tworzymy systemy, opracowania i współpracujemy z największymi mleczarniami w Polsce. Kompleksowo obsługujemy 90% tego typu zakładów.

Skup, produkcja, handel, księgowość, laboratoria i transport – to obszary mleczarstwa, w których posiadamy ogromne doświadczenie. Tworzymy systemy informatyczne, dedykowane poszczególnym zakładom mleczarskim. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i zawsze jesteśmy otwarci na sugestie, spostrzeżenia i prośby dotyczące nowych funkcjonalności systemów.

Poniżej przegląd naszych kluczowych rozwiązań.

MIKRODOM – System rozliczania dostawców mleka

Najpopularniejszy w polskich mleczarniach system do rozliczania dostawców mleka. Co ciekawe, MIKRODOM może z powodzeniem być wykorzystywany zarówno w dużych mleczarniach, jak i małych zakładach mleczarskich.

W największym uproszczeniu jest to oprogramowanie przeznaczone do rozliczania rolników z dostarczonego mleka. Program wylicza wartość surowca na podstawie ilości odebranego mleka oraz wyników badań laboratoryjnych. Uwzględnia zobowiązania dostawcy, wystawia faktury, generuje płatności. Spełnia wszystkie wymagania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Więcej:

https://mleko.zeto.bialystok.pl/oferta/systemy-dla-branzy-mleczarskiej/mleko-skup/1-getting-started

SOR – System Obsługi Rolnika

Kompleksowa obsługa mleczarni, zwłaszcza tych prowadzonych na dużą skalę, to prawdziwe wyzwanie. Tu z pomocą przychodzi System Obsługi Rolnika. To nasz autorski projekt. SOR dedykowany jest głównie pracownikom działów skupu. Umożliwia on między innymi tworzenie dokumentów, wniosków czy analizę informacji o wybranym dostawcy. Wspiera również pracę instruktorów. Pozwala na zarzadzanie wyjazdami do gospodarstw oraz ewidencję wyników kontroli.

Co ważne, daje gwarancję wyświetlania ważnych informacji dotyczących dostawcy lub instruktora, na przykład tego, że dostawca zalega ze spłatą pożyczki lub zbliża się termin wizyty kompleksowej. Zdaniem pracowników działów skupu to bardzo dobre rozwiązanie, które realnie poprawia efektywność pracy. Ten system jest ściśle zintegrowany z innymi naszymi modułami (MIKRODOM, TRIO, CYSTERNA, eMik).

Więcej:

https://mleko.zeto.bialystok.pl/oferta/systemy-dla-branzy-mleczarskiej/mleko-skup/58-sor-nowoczesne-biuro-obslugi-rolnikow

eMik – o mleku prawie wszystko

Z myślą o mleczarniach stworzyliśmy serwis internetowy, który umożliwia dostęp do informacji o skupionym mleku za pomocą komputera, tabletu lub telefonu. To narzędzie sprawnej komunikacji pomiędzy dostawcą a zakładem mleczarskim. Rolnicy mają stały dostęp zarówno do danych bieżących, jak też pełną informację historyczną o dostawach, wynikach badań i finansach. Mają też możliwość akceptacji faktur VAT oraz wysyłania wniosków, np. o pożyczkę  lub zaliczkę. Instruktorzy dostają pełny wgląd do informacji o dostawcach, zarówno na miejscu w mleczarni, jak też w dowolnym miejscu w terenie.

Więcej:

https://mleko.zeto.bialystok.pl/oferta/systemy-dla-branzy-mleczarskiej/mleko-skup/61-emik-internetowy-system-dostepu-do-informacji-o-mleku-i-jego-parametrach

CYSTERNA – obsługa transportu

Program CYSTERNA jest przeznaczony dla działów zajmujących się odbiorem mleka w podmiocie skupującym. Pozwala na automatyzację procesu poprzez usprawnienie czynności związanych z planowaniem tras, rejestracją dostaw i prób oraz przyjęć.
Automatyczna rejestracja ilości mleka od dostawców jest realizowana przez odczyt danych z urządzeń do poboru mleka zainstalowanych na samochodach cysternach. Program obsługuje prawie wszystkie rodzaje urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Rejestracja przyjęć z wagi lub przepływomierza także jest dostępna.
Planowanie tras pozwala na tworzenia planów odbioru mleka od dostawców. Dodatkowym atutem jest możliwość pełnej optymalizacji obsługiwanych tras dla całego zakładu.

Więcej:

https://mleko.zeto.bialystok.pl/oferta/systemy-dla-branzy-mleczarskiej/mleko-transport/2-cysterna-odczyt-wynikow-z-urzadzen-do-poboru-mleka

ccMapa – system nawigacyjny

To oprogramowanie dedykowane transportowi samochodowemu w zakładach branży mleczarskiej. Pozwala na wyznaczenie drogi i prowadzenie od dostawcy do dostawcy według zdefiniowanego planu trasy. System opiera się na aplikacji zainstalowanej na mobilnych urządzeniach kierowców oraz specjalnego oprogramowania na serwerze.

Nawigacja nie wymaga łączności GSM. Prosty i intuicyjny interfejs pozwala na zmianę kolejności dostawców oraz dodanie i pomijanie dostawców na trasie. Informuje kierowcę o potencjalnych problemach przy dojeździe do gospodarstwa. Pokazuje przewidywaną ilość mleka do odbioru w punkcie oraz rejestrację ilości rzeczywiście odebranego mleka. Dużym ułatwieniem przy planowaniu jest możliwość optymalizacji tras całego zakładu z uwzględnieniem posiadanego taboru oraz ilości mleka do odbioru.

Więcej:

https://mleko.zeto.bialystok.pl/oferta/systemy-dla-branzy-mleczarskiej/mleko-transport/228-ccmapa-pelny-opis

TRIO – kompleksowa obsługa laboratoriów mleka surowego

Jest to nasz kolejny flagowy produkt. Przeznaczony dla wszystkich laboratoriów (samodzielnych lub zakładowych), które wykonują analizy mleka surowego. Dotyczy to zarówno laboratoriów mleka surowego, jak i laboratoriów surowca.
Oferujemy unikalne rozwiązanie umożliwiające centralną, automatyczną i kompleksową obsługę prób od momentu dostarczenia do laboratorium, poprzez odbieranie wyników z aparatów, aż do wysyłki gotowych wyników do zleceniodawców lub działu skupu.
System jest dostosowany do wymogów laboratorium akredytowanego. Pozwala na odbiór wyników bezpośrednio z aparatów w trybie online. Może obsługiwać jednocześnie kilka laboratoriów. Obsługuje kody kreskowe na próbkach. Posiada duże możliwości raportowania (paski dla dostawcy, średnie wyników, zestawienia zbiorcze analityczne i syntetyczne itp.).

Więcej:

https://mleko.zeto.bialystok.pl/oferta/systemy-dla-branzy-mleczarskiej/mleko-laboratorium/57-trio-kompleksowa-obsluga-laboratoriow-mleka-surowego

BIS-RP – system rozliczania produkcji mleczarskiej

Czym jest BIS-RP? To system ewidencji produkcji i rozliczenia kosztów surowcowo - materiałowych. Został zaprojektowany tak, aby obsłużyć wiele wydziałów, tanków, magazynów i dojrzewalni. To nieodzowna pomoc kierowników zmian i technologów, a także szefów produkcji.

Więcej:

https://mleko.zeto.bialystok.pl/oferta/systemy-dla-branzy-mleczarskiej/produkcja/65-bis-rp-system-rozliczenia-produkcji-mleczarskiej

 

 

 

 


Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

ul. Skorupska 9
15-048 Białystok
85 74 83 303

Oddział w Poznaniu

ul. Unii Lubelskiej 1 bud. 2 lok. 16
61-249 Poznań
NIP: 542-020-28-07
KRS: 0000012499
Godziny pracy: 7.30 - 15.30
Salon firmowy: 8.00 - 16.00